2018. augusztus 5-én Vásárosnaményba érkezett Tomcsányi István, a Tomcsányi-kastély utolsó lakójának, Tomcsányi Pálnak a fia és annak családja. Látogatást tettek a Beregi Múzeum kiállításainak helyet adó kastélyban, ahol a 2018. február 22-én, életének 94. évében elhunyt akadémikus és mezőgazdasági szakíró is gyermekkora nagy részét töltötte. Tartózkodásuk során Tomcsányi Pál végakaratához híven átadásra került a Beregi Múzeum részére a tudományos életművének elismeréséül 2014-ben adományozott Magyar Érdemrend Középkeresztje a Csillaggal kitüntetés, valamint a Vásárosnamény Díszpolgára emlékplakett.

A kitüntetések – amelyeket Varga János múzeumigazgató vett át – „A kastély lakói” elnevezésű kiállítás anyagában kapnak majd helyet, tovább emelve annak fényét.

2018 7 1 2018 7 2