Adventi készülődés

A Beregi Múzeum munkatársai a 2015-ös esztendőben is részt vettek a város által rendezett adventi kézműves programon, melynek a Művelődési Központ kiállítóterme adott otthont december 14-én. Az egész nap tartó barkácsoláson a helyi általános iskola valamennyi diákja részt vett, melynek során különböző dolgokat készíthettek a Karácsony ünnepéhez kapcsolódóan. A Beregi Múzeum asztalánál az érdeklődőknek egy fenyőfára akasztható papírangyalka elkészítésére volt lehetőségük,melynek ruhája beregi keresztszemes motívumokkal volt díszítve.

2015 12 1 2015 12 2

A Beregi Múzeum 50 éve

múzeumtörténeti fotókiállítás

A vásárosnaményi Beregi Múzeum november 19-én ünnepelte működésének 50. évfordulóját. A Tomcsányi-kastélyban megrendezett ünnepség keretén belül Varga János igazgató múzeumtörténeti fotókiállítást nyitott meg a jeles jubileum alkalmából.

Az archív fotókon megelevenednek az elmúlt öt évtized legfontosabb eseményei és a múzeumi dolgozók mindennapjai.

2015 11 1

Ars Sacra - A Beregi Múzeum egyházi emlékei

2015 9 3

2015 9 1A fenti címmel nyílt időszaki kiállítás a Beregi Múzeumban 2015. szeptember 22-én. A tárlat az országos szintű Ars Sacra Fesztiválhoz kapcsolódóan került megrendezésre, mely válogatást nyújt a múzeum gyűjteményének egyházi vonatkozású tárgyaiból, dokumentumaiból, fotóiból. A kiállítás bemutatja Bereg fontosabb felekezeteinek (református, római katolikus, zsidó) tárgyi, írásos és képi emlékeit.

2015 9 2

Csángóföldi gyerekek a Beregi Múzeumban

A Rákóczi család egyhetes tábort szervezett a csángóföldi magyar gyermekek számára, akik Majzik Tamás tanárbácsival és Vanczer Zsuzsanna önkéntes falugazdával érkeztek Dumbravén faluból. A szervezők tartalmas programokkal készültek az ide érkezők számára, melyek a helyiek és környékbeliek felajánlásai révén valósulhattak meg. Ehhez csatlakozott a Beregi Múzeum is, amikor is 2015. július 31-én az intézménybe látogató gyermekeket fogadta és foglalkozással készült számukra. A játékos tárlatvezetés során a gyerekek megismerhették a múzeum állandó kiállításait, amely által bepillantást nyerhettek a beregi emberek múltjába. Ezt követően a gyerekek népi eszközös játékokat próbálhattak ki a múzeum udvarán. Végezetül a hála jeleként csángóföldi magyar népdalt és csángó mesét hallhattak a múzeum munkatársai a gyerekektől.

2015 7 1

"MÁLENKIJ ROBOT"

"Málenkij robot" – Kiállítás a kárpátaljai magyarok 1944-es deportálásának emlékére
címmel nyílt időszaki kiállítás a Beregi Múzeumban 2015. július 22-én.

2015 6 1

Dr. Balázsy Erzsébet alpolgármester köszöntője után a kiállítást megnyitotta Baracsi Endre, a Szabolcs-Szatmár-Bereg Megyei Közgyűlés alelnöke.
A kiállítást bemutatta Molnár D. Erzsébet, a II. Rákóczi Ferenc Kárpátaljai Magyar Főiskola Lehoczky Tivadar Intézetének kutatója, a kiállítás szakmai anyagának összeállítója.
A deportálás borzalmait képekben és szövegben bemutató vándorkiállítás augusztus 9-ig tekinthető meg nyitvatartási időben, a Tomcsányi-kastélyban (Szabadság tér 26.).

2015 6 5

2015 6 2 2015 6 3 2015 6 4