Gyász

Mély fájdalommal tudatjuk, hogy özv. Csiszár Árpádné született Baráth Margit, a Beregi Múzeum alapítójának gondoskodó társa és a Beregi Múzeum 30 éven át lelkes munkatársa 2012. november 29-én, 83 éves korában visszadta lelkét Teremtőjének.

Temetése 2012. december 5-én (szerdán) 13 órakor kezdődött a gergelyiugornyai temetőben.

2012 9 1

"Fából faragott beregi világ" Felvidéken

2012. 10. 17-én nyílt meg Baráth Sándor fafaragó, népi iparművész kiállítása Búcson (Szlovákia). A Beregi Múzeumban is bemutatott "Fából faragott beregi világ" című kiállítást ideiglenesen a búcsi Népviseletes Babák Házának közönsége tekitheti meg.

2012 8 1

Kopriva Attila kiállítása

Kopriva Attila munkácsi festőművész képeiből nyílt kiállítás a Beregi Ünnepi Hét keretén belül a Tomcsányi-kastély Tetőgalériájában.
Köszöntőt mondott Felhősné dr. Csiszár Sarolta etnográfus.
A kiállítást megnyitotta Csorba István Kadosa festőművész, a Magyar Kultúra Lovagja.

2012 3 1

2012 3 2DR. KOPRIVA ATTILA – festőművész-grafikus

1971-ben született Kárpátalján, Munkácson.

1987–1991 az Iparművészeti Szakközépiskolában tanult kerámia szakon.

1991–1997 – tanulmányait a Lvovi Művészeti Akadémia üvegművészeti szakán folytatta.

1999-től a Munkácsi Technológiai Főiskola asszisztense.

1999-től a Munkácsi Technológiai Főiskola tanára.

1999 – a Ruhatervezés- és Desing Iskola alapítója, valamint igazgatója. Az iskola a Munkácsi Technológiai egyik részlegeként működik.

1999 – folytatja tanulmányait a Lvovi Művészeti Akadémia művészettörténeti szakán aspiránsként, valamint disszertációt ír, melynek témája : „Kárpátalja magyar hímzése XIX. sz. – XX. sz. eleje. Stilisztika, művészeti és funkcionális elemei.”

2000-ben, a millenniumi ünnepségsorozat keretén belül avatták föl az általa készített Szent István bronzszobrot, melyet az őrvidéki Bajánsenye egyházközségének adományozott.

2000-től a Munkácsi Technológiai Főiskola ruhatervezési szakán tanuló diákok tudományos munkájának koordinációs vezetője.

2003-tól a Munkácsi Technológiai Főiskola docense.

2004. 07. 07. – Megnyílik az általa alapított Néprajzi Múzeum, mely a Munkácsi Technológiai Főiskola részlegeként működik.

1999-től előadóként aktív résztvevője különböző tudományos konferenciáknak.

2005 – a Kárpátaljai Képzőművészeti Főiskola docense, a festészeti tanszék vezetője

2005. 09. 22. – Kandidátusi disszertációját sikeresen megvédte.

2006 – az Ukrán Nemzeti Képzőművészeti Szövetség tagja.

2006 – a Révész Imre Művészeti Társaság tagja.

2007 – a Kárpátok Művészeti és Kulturális Egyesület alapító tagja, alelnöke.

2007 – a Magyar Tudományos Akadémia külső tagja.

Folyamatos résztvevője és esetenként vezetője nemzetközi alkotótáboroknak, művésztelepeknek Kárpátalján és Magyarországon egyaránt. Zsűrizett és alkotótáborokban készült képei szerte a világban megtalálhatók köz- és magángyűjteményekben. Legutóbbi nemzetközi sikereit az Őry László által szervezett németországi festőművészeti tárlatokon aratta a 2009-ben és a 2010-es években.