2018. június 23-án a hagyományokhoz híven idén is megrendeztük a Múzeumok Éjszakáját a Beregi Múzeumban. A szeles-borongós idő ellenére sok érdeklődőt vonzottak a programok a Tomcsányi-kastélyhoz. A Bereg Brass fúvósegyüttes indulókkal indította az estet, majd a Bihari Banda lendületes néptáncműsorral folytatta és folklórbemutatóval mulattaták a közönséget.

2018 4 2

Az idei év Múzeumok Éjszakájának központi elemei a család és a kultúra volt, így Filepné Kiss Renáta történész "A farbalőtt ember és más történetek" című előadása is a vásárosnaményi Eötvös-családot, történetét, érdekes történeteit mutatta be. Ez után Varga János igazgató, etnográfus a korabeli beregi családok életéről tartott előadást Családi kör címmel.

Kiegészítő programként a "Lóugrás a múltból" címmel régi kalendáriumok furfangos fejtörőin lehetett gondolkodni. Az idén sem maradtak el a katlanon főtt, kemencében sült népi ételek, a gyerekeket pedig a Színfolt alkotókör tagjai arcfestéssel ajándékozták meg.

2018 4 1