A Beregi Ünnepi Hét keretén belül nyitottuk meg a fenti címmel új időszaki kiállításunkat, amely az I. világháború beregi vonatkozásait mutatja be a múzeum tárgy- és dokumentumgyűjteményén keresztül. Többek között a katonaság és az azt támogató propaganda, vagy a hátország háttérmunkája is megjelenítésre került a tárlókban, de a hadifogság tárgyi és írásos emlékeit, valamint a hadifogolymunkák látványos és bőséges anyagát is láthatják az érdeklődők.

A megnyitóra érkezőket a Bereg Brass fúvószenekar előadásában hallható Ludovika-induló dallamai fogadták.

Filep Sándor polgármester és dr. Tilki Attila országgyűlési képviselő köszöntőikkel megnyitották a XX. Beregi Ünnepi Hét rendezvénysorozatát, ezután Varga János múzeumigazgató köszöntötte a vendégeket, majd dr. Csatáry György történész előadását hallhattuk a II. Rákóczi Ferenc Kárpátaljai Magyar Főiskola I. világháborús kutatásairól. Ezután Tóthné File Dóra tárlatvezető előadásában hallhattuk Baráth Menyhért egykori hadifogoly versét, ezt követően Filepné Kiss Renáta történész mutatta be és nyitotta meg a kiállítást.

2018 5 1