2016 15 1A közelmúltban ünnepelte 70. születésnapját Felhősné Dr. Csiszár Sarolta, a Beregi Múzeum nyugalmazott igazgatója. 1978-ban került az intézmény élére, persze előtte is tevékenyen részt vett a múzeum életében: édesapját, Csiszár Árpádot rendszeresen elkísérte gyűjtőútjaira, miközben a népi és egyházi textilmunkák, az iskolatörténet és a beregi temetkezési szokások szakértőjévé vált. 1985-ben tette le egyetemi doktori vizsgáját a Temetkezési szokások a Beregi-Tiszaháton című dolgozatával. 2012-ben nyugdíjba ment, de a mai napig aktív kutatómunkát végez: a magyarországi és a határon túli magyar református egyházak úrasztali terítőinek és templomi textíliáinak felmérésében és vizsgálatában vesz részt.

Munkásságáért többek között 1996-ban a Milleniumi Emlékbizottságtól Eötvös-emlékplakettet, 2007-ben Vásárosnamény képviselő-testületétől a Pro Urbe-díjat, 2014-ben Károli Gáspár-díjat vehetett át.

A jeles nap alkalmából a Beregi Múzeum dolgozói ezúton is jó egészséget és további sikeres munkát kívánnak az ünnepeltnek!