2016 13 1

A Beregi Múzeum idén is csatlakozott a Múzeumok Éjszakája országos rendezvénysorozatához. Június 25-én délutántól kerültek megrendezésre a programok: Filéné Huszti Zsuzsanna citerazenével, majd a kárpátaljai Sodró Együttes népzenével és néptánccal szórakoztatta a látogatókat. Eközben népi ételeket kóstolhattak, diavetítésen vehettek részt a vendégek, majd régi kalendáriumok érdekes hirdetéseiből készült új időszaki kiállításunk megnyitóját tekinthették meg. A kastély parkjában népi játékok és pónilovaglás várta a gyerekeket. Sötétedés után táncházzal és tűzugrással zárult a rendezvény.

2016 13 2

"Biztos hatásáért a pénz visszafizetése mellett kezeskedtetik"

2016 13 3

Június 25-én, a Múzeumok Éjszakáján nyílt új időszaki kiállítás a Beregi Múzeumban.

A megnyitón Varga János igazgató előadásban ismertette a múzeum kalendárium-gyűjteményéből válogatott hirdetéseket, amelyek között a XX. század elejétől a közepéig szerepelnek érdekes vagy megmosolyogtató reklámok.

Az érdeklődők olvashatnak beszélő drótról, radioaktív fogkrémről és rágásra is használható fogakról.

A kiállítás megtekinthető nyitvatartási időben

(Tomcsányi-kastély, Szabadság tér 26.)