2015 1 1

A Beregi Múzeumban 2015. február 18-án mutatták be a nagyközönségnek a Szabolcs-Szatmár-Bereg megye népművészete című kötetet. Varga János múzeumigazgató köszöntője után a kötetet ismertette a szerkesztő Ratkó Lujza etnográfus, aki a szerkesztés mellett három tanulmánnyal is hozzájárult a megjelenéshez.
A bemutatón jelen volt Felhősné dr. Csiszár Sarolta nyugalmazott múzeumigazgató, aki szintén három tanulmánnyal gazdagította a kiadványt: Templomok, Öntöttvas kályhák, Szőttesek, hímzések címmel. Megjelent az ünnepségen dr. Szabó Sarolta a kötetben megjelenő Háztartási eszközök című tanulmány írója is. Varga János múzeumigazgató A gazdálkodás eszközei című tanulmányával járult hozzá ehhez az igényes kivitelű, képekkel gazdagon illusztrált könyvhöz.

2015 1 2