A Rákóczi család egyhetes tábort szervezett a csángóföldi magyar gyermekek számára, akik Majzik Tamás tanárbácsival és Vanczer Zsuzsanna önkéntes falugazdával érkeztek Dumbravén faluból. A szervezők tartalmas programokkal készültek az ide érkezők számára, melyek a helyiek és környékbeliek felajánlásai révén valósulhattak meg. Ehhez csatlakozott a Beregi Múzeum is, amikor is 2015. július 31-én az intézménybe látogató gyermekeket fogadta és foglalkozással készült számukra. A játékos tárlatvezetés során a gyerekek megismerhették a múzeum állandó kiállításait, amely által bepillantást nyerhettek a beregi emberek múltjába. Ezt követően a gyerekek népi eszközös játékokat próbálhattak ki a múzeum udvarán. Végezetül a hála jeleként csángóföldi magyar népdalt és csángó mesét hallhattak a múzeum munkatársai a gyerekektől.

2015 7 1