Károli Gáspár-díjat kapott Felhősné dr. Csiszár Sarolta, a Beregi Múzeum nyugalmazott igazgatója

2015 3 1

A reformáció napján Balog Zoltán emberi erőforrások minisztere és Soltész Miklós egyházi ügyekért felelős államtitkár átadták a Károli Gáspár-díjakat.
A díjakat idén Felhősné dr. Csiszár Sarolta etnográfus muzeológus, Benczúr László építész, vezető tervező és Dr. Bódiss Tamás karnagy, előadóművész, zenepedagógus vehette át.
Felhősné dr. Csiszár Sarolta etnográfus muzeológus, a vásárosnaményi Beregi Múzeum nyugalmazott igazgatója. Évtizedek óta kutatja a református egyházművészetet, kiemelten az úrasztali terítőket. 1995-től vesz részt a Magyar Református Egyház által megindított felmérésben, a határon túli magyar egyházak gyülekezeteinek gyűjteményi összeírásában. A kutatás során az úrasztali terítők és egyéb templomi textíliák felmérését végezte. Az eredmények összegző kiadásával 1999-ben indult a Magyar Református Egyházak Javainak Tára sorozat, melynek 25 megjelent kötetének társszerzője.
Fotó: Bartos Gyula/Emmi