A KultúrBónusz kísérleti programot előkészítő múzeumpedagógiai börzének adott otthont a Beregi Múzeum november 13-a délutánján. A Szabadtéri Néprajzi Múzeum Múzeumi Oktatási és Módszertani Központ a Múzeumi és könyvtári fejlesztések mindenkinek című projektjéhez kapcsolódó KultúrBónusz program a közoktatásban résztvevő diákoknak teremt lehetőséget a kultúrához, múzeumokhoz való hozzáféréshez.

A börzére érkezőket Varga János, a Beregi Múzeum igazgatója, majd Pásztor Gyula Csabáné, a Kisvárdai Tankerületi Központ tankerületi igazgatója köszöntötte. Ezt követően Vargáné Hegedűs Eszter mutatta be a KultúrBónusz résztvevői számára összeállított múzeumpedagógiai foglalkozáscsomagjainkat.

A Múzeumi és könyvtári fejlesztések mindenkinek című projekt legfontosabb részleteit Pacsika Márton és Zádor Viktória, az SZNM MOKK munkatársai ismertették, majd a Grafcom Kft. munkatársa a KultúrBónusz informatikai felületét és a rendszer használatát mutatta be.

2018 11 1 2018 11 2